Strona główna

Uzdatnianie wody
Filtry kuchenne
Filtracja mechaniczna
Filtracja węglowa
Zmiękczanie wody
Odżelazianie i odmanganianie
Demineralizacja wody
Dezynfekcja wody
Inne technologie uzdatniania
Wyślij e-mail

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą skontaktuj się z nami... więcej
Zamówienie wstępne

Przydatny kwestionariusz doboru urządzeń do uzdatniania wody... wypełnij

Oferta Filtry kuchenne

Informacje ogólne

Woda w kranach jaka jest, każdy wie. Mimo wysiłków z roku na rok jest coraz gorsza nawet jeśli odpowiada normom. Jest w niej wszystko: chlor, mydła, pestycydy, fenole i trujące detergenty, oraz to co nas szczególnie interesuje kancerogeny - odpowiedzialne za raka. Im więcej zanieczyszczona, tym wymaga użycia większej ilości środków chemicznych w procesie uzdatnienia. A przecież woda potrzebna do życia, to H2O z niewielką ilością soli mineralnych. Tu chodzi o to, by woda była nie tylko smaczna, ale też aby była bezpieczna dla zdrowia i życia bo przecież tylu naszych znajomych i bliskich umarło na tzw. choroby cywilizacyjne.

Kupując wodę w sklepie nie zawsze mamy świadomość co w niej się znajduje. Często ufamy temu co wydrukowano na etykiecie, choć nie zawsze jest to prawdą.

Kupując wodę w butelkach nigdy nie kupicie jej Państwo świeżej i nie ma znaczenia, że jest szczelnie zamknięta. Nalano ją parę miesięcy temu i składowano w różnych warunkach. Taka woda również kosztuje. Zakładając, że statystyczna rodzina czteroosobowa zużywa ok. 8 litrów wody na dobę, łatwo policzyć jakie to są koszty.

Jest inne rozwiązanie - własne źródełko z gwarantowaną czystą wodą pod ręką, w Państwa mieszkaniu (około 20 l. wody na dobę) i to po znacznie niższych kosztach, Co najważniejsze, macie Państwo wystarczająco dużo świeżej zdrowej wody nie tylko do picia i raz na zawsze uwolnicie się Państwo z konieczności dźwigania ciężkich butelek ze sklepu.

Domowy system uzdatniania

Domowy system uzdatniania wody posiada wieczystą gwarancję i jest pod opieką serwisantów firmy Rosmosis (przegląd i wymiana wkładów filtracyjnych co 6 miesięcy )oznacza to że wszelkiego rodzaju uszkodzenia także te związane z normalnym zużyciem będą usuwane w ramach gwarancji przez Rosmosis. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych, oraz wkładów filtracyjnych.

Rosmosis posiada też w ofercie systemy biurowe z opcją chłodzenia i podgrzewania wody gdzie woda posiada takie same parametry jak w systemach domowych.

Systemy oczyszczania wody, metodą odwróconej osmozy reprezentują sobą nowoczesne procesy technologii uzdatniania wody, podczas których tylko "czysta" część wody zostaje przepuszczona przez membranę osmotyczną, a wszelkie zanieczyszczenia (w tym szczególnie niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne) zostają zatrzymane i odrzucone do kanalizacji wraz z brudnym zagęszczonym roztworem wody. Stopień oczyszczania tą metodą jest bardzo wysoki i wynosi 90 - 97% i zależy od rodzaju rozpuszczonych w wodzie związków chemicznych.

Woda jest oczyszczana poprzez przetłoczenie jej z sieci pod wpływem ciśnienia wodociągowego do wstępnych filtrów sedymentacyjnych i filtra z węgla aktywnego. Mają one na celu wstępne jej oczyszczenie z zanieczyszczeń mechanicznych i chloru. Tak przygotowana woda przechodzi przez półprzepuszczalną membranę osmotyczną a następnie jest gromadzona w zbiorniku ciśnieniowym jako zapas czystej wody. W końcowym etapie przed pobraniem jej z wylewki, przechodzi przez mineralizator, który nasyca ją pewną ilością minerałów, szczególnie wapnia i magnezu.

Wszystkie urządzenia posiadają atest PZH, oraz pozytywną ocenę Akademii Medycznej we Wrocławiu, a badania przeprowadzone przez Politechnikę Warszawską dały następujące rezultaty:

  • całkowitą redukcję cząstek koloidalnych
  • czystość bakteriologiczną wody
  • redukcję chloru wolnego i jego związków na poziomie 98%
  • redukcję jonów azotanowych, siarczanowych i fosforanowych na poziomie 98%
  • redukcję metali ciężkich (cynku, ołowiu, kadmu, rtęci, miedzi, chromu, niklu) - 98%
  • redukcję izotopów promieniotwórczych na poziomie 97%

design: Intelis Media 2007 aktualności    |     o firmie    |     oferta    |     realizacje    |     kontakt    |     administracja